Výlety k ocánu

Tak o tomto víkendu jsem se konečně podíval  oceánu. V sobotu jsem se vypravil do Cronully k tamní pláži. Původně jsem měl v plánu navštívit i par, který je poblíž, ale jelikož jsem si dost zašel tak jsem byl rád, že jsem došel do Cronully a zpátky už jel vlakem.

[singlepic id=73 w=320 h=240 float=center]

Pláž to byla hodně pěkná, ve vodě bylo pár surfařů, ale jinak byla poměrné prázdná. Jiná situace byla však na Bondai kam jsem se vypravil v neděli. Zde bylo již lidi vyloženě hodně, také zde má nejspíše takové plážování mnohem větší tradici. Zdejší pláž je asi nejznámější v celém Sydney.

[singlepic id=86 w=320 h=240 float=center]

Cestou jsem se pak byl podívat i na školu, do které se zítra poprvé vypravím. Z venku nevypadá zle.

Nafotil jsem i místní CityRail, což je vlastně takový delší City Elefant co jezdí u nás akorát, že zde jezdí dost i pod zemí. Vozy zde jezdí různě staré a některé mají i otáčecí opěradla, takže se dá vždy sedět ve směru jízdy. Uvnitř hlásí i stanice, ovšem v těch starších vlcích to nejspíše dělá strojvedoucí a dost často mu nejde vůbec rozumět. Naštěstí jsou všechny stanice pěkně značeny.

Myslím, že by taková krátká zprávička mohla stačit. Už si tu zvykám a je zde vážně hezky. Občas si jen připadám jako vesničan ve městě. 🙂

[nggallery id=5]

[nggallery id=6]