Plachtění na moři

První prázdninový týden proběhl velmi poklidně a nic až tak zvláštního se nestalo. Díky tomu, že už mám konečně práci a mám tedy nějaký příjem jsem si i koupil kolo. Zatím ho však nemám, jelikož si ho budu muset vyzvednout.

Práce je perfektní a docela slušně placená, jen teď ještě zkouším sehnat něco na dopoledne abych si teď třeba vydělal nějaké peníze navíc na další prázdniny a cestování. Ale doufám, že si ji udržím. Mohl bych tam totiž pak pracovat i když bych chodil do školy. Navíc mě to docela baví a nabíjí. A také zvažují přestěhování někam do Randwicku a blízkého okolí.

Tak a konečně dnešní parádní den. Už když jsem večer šel přístavem a viděl jsem tu loď, tak jsem věděl, že se na ni svezu. Vzal jsem si tehdy letáček a po nějakém čase přemýšlení jsem si zaplatil jednodenní plachtění na moři. Jedná se o historický trojstěžník z roku 1872, který obnovily a spustily na vodu v roce 2000. Trup je kovový a loď je to vážně velká.

Dnes bylo báječné počasí na plachtění jelikož bylo téměř zcela jasno a dost větrno. Bohužel z ohledu k pasažérům jsme nejeli na plné plachty, ale i tak jsem si to užil a trošku i pomohl posádce s napínáním plachet a tak. Škoda, že to byl jen jednodenní výlet, byla by to krása jen si tak plachtit po moři.

Fotky tentokráte najdete jen ve fotogalerii, doufám, že se vám budou líbit. Tak zase příště.

Sailing JC 5.9.10